آموزش صفر تا صد پاک کردن چسب از روی فرش در قالیشویی جام جم کرج

 

زمان تقریبی خواندن مقاله : 2 دقیقه

آشنایی با شیوه پاک کردن چسب از روی فرش

یکی از لکه‌هایی که روی فرش می‌ریزد و پاک کردن آن سخت است، لکه چسب است. برای اینکه بهترین شیوه‌های پاک کردن چسب از روی فرش را یاد بگیرید خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

پاک کردن فوری لکه چسب

بهترین راه برای پاک کردن چسب از روی الیاف فرش این است که بلافاصله بعد از اینکه فرش کثیف شد آن را پاک کنید تا لکه قدیمی نشود. وقتی چسب حرارتی روی فرش می‌ریزد، قبل از اینکه سرد و کاملاً سفت شود می‌توانید آن را از روی الیاف فرش جدا کنید.

  • کمپرس سرد

وقتی سطح لکه وسیع باشد، می‌توانید با استفاده از کمپرس سرد چسب را جمع کنید. یعنی یک تکه یخ را داخل کیسه فریزر بریزید، آن را روی چسب حرارتی داغ که روی فرش ریخته بگذارید تا آن را منجمد کند. سپس با استفاده از یک وسیله مانند کاردک چسب را از روی فرش جدا کنید.

  • سرکه سفید

یکی از ترکیبات موثری که برای پاک کردن چسب از روی فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد سرکه سفید است. اسپری کردن سرکه سفید به صورت خالص یا ترکیب با آب روی چسبی که به تازگی روی فرش ریخته، می‌تواند لکه را به طور کامل محو کند.

  • استون

استون محلولی است که برای پاک کردن لاک مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما قدرت پاک کنندگی مطلوبی برای از بین بردن لکه‌های چسب از روی فرش دارد. برای انجام این روش باید چند قطره استون را روی لکه چسب بریزید و با کمک یک دستمال لکه را پاک کنید.

پاک کردن لکه‌های چسب قدیمی

وقتی لکه چسب از مدت‌ها قبل روی فرش ریخته و شما در حال حاضر می‌خواهید آن لکه را پاک کنید بر عکس حالت قبل باید از کمپرس گرم استفاده کنید. استفاده از اتو بریا آب کردن لکه چسب بهترین راهکار است. یک تکه کاغذ را روی لکه چسب قرار دهید و روی آن را یک حوله ضخیم بیندازید، بعد اتو را روی حوله بگذارید تا حرارت آن موجب داغ شدن حوله و انتقال حرارت به چسب شود و آن را آب کند.

بهتر است برای اینکه حرارت فرش را خراب نکند، اتو را روی فرش بگذارید و بردارید، چون ممکن است در اثر گذاشتن اتو روی فرش، سهل انگاری کنید و فرش را بسوزانید.

از اجسام نوک تیز برای پاک کردن چسب استفاده نکنید

یکی از نکات مهمی که برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش باید به خاطر داشته باشید این است از اجسام نوک تیز مانند چاقو، تیزبر یا موارد نظیر آن استفاده نکنید. چون این اجسام پرزهای فرش را از بین می‌برند و ممکن است فرش را پاره کند.

قالیشوئی در مرکز شهر کرج از حلال‌های مناسب برای پاک کردن انواع لکه‌های روی فرش استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید به خدمات شستشو و رفوکاری انواع فرش در این قالیشوئی اعتماد کنید. با ثبت سفارشات در سایت و به صورت آنلاین می‌توانید از تخفیف دریافت خدمات استفاده کنید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست